Strona 1
IMG_6776

Analiza prawna

 

Jak już pisaliśmy wcześniej  (link tutaj), postanowiliśmy przeanalizować wszystkie „plusy i minusy” formuły prawnej, jaką z powodu braku ustawy o związkach partnerskich przyjęliśmy. Celowo nie robiliśmy analogii do małżeństwa ani żadnej innej formy zinstytucjonalizowanego na zachodzie związku. Sami oceńcie co jest lepsze: życie na kocią łapę w ukryciu i czekanie bez końca na łaskawość naszych polityków czy wzięcie spraw w swoje ręce nawet za cenę niedoskonałego skutku.

Czytaj dalej →

Z cyklu: W MAJESTACIE PRAWA RZECZYPOSPOLITEJ – PORADY PRAKTYCZNE 

W niniejszym cyklu udało nam się chyba wyczerpująco omówić wszelkie zawiłości prawne i proceduralne naszego przedsięwzięcia. Z uwagi na ciągły brak ustaw regulujących nasze prawa nie wszystko jest dokładnie takie jak byśmy chcieli. Ale nie wolno zapominać, że tu chodzi przede wszystkim o nasze uczucia i nasze szczęście. Polityczno-prawna batalia, jakkolwiek potrzebna, odgrywa rolę wtórną.
Z informacji, które do nas przesyłacie wynika, że nie którzy z Was natrafiają na rozmaite trudności, dlatego z tego miejsca pozwolimy sobie przekazać Wam kilka praktycznych porad: 

Czytaj dalej →